Top

Özellikler

hava-akis
Hava Akış Modeli:

NEFFES, Hesaplamalı Akışkanlar Analizi ile en sağlıklı hava akışını oluşturmak için tasarlanmıştır. Özel tasarım hava çıkış nozullarıyla, üstten üfleme, alttan em iş sağlayarak, ortamdaki tüm partikülleri aşağıya yönlendiren ve bulaş riskini en aza indiren benzersiz bir tasarıma sahiptir. Her ortamda en sağlıklı ve en güvenilir hava akış modeli sağlanmıştır.

Yüksek Verimli, Düşük Enerji Tüketimli Fan:

5 farklı hava debisi için ayarlanabilir, en yüksek motor teknolojisine sahip EC motorlu fandır. Düşük ses seviyeli ve yüksek verimlidir. Ağır ve sürekli çalışma koşulları için tasarlanmıştır.

Kullanıcı Dostu Kumanda

Hava debisi 5 farklı kademede ayarlanabilir.

Cihaz bu düğmeyle çalıştırılır ve durdurulur.

Ön filtrenin değişim zamanı geldiğinde ışıklı uyarı lambası yanar.

UV-C lambayı kalabalık ortamlarda çalıştırıp, nüfus yoğunluğu az olan yerlerde kapatılabilir.

HEPA filtrenin değişim zamanı geldiğinde ışıklı uyarı lambası yanar.

UV-C lambanın değişi zamanı geldiğinde ışıklı uyarı lambası yanar.

tech-on-filtre
Ön Filtre :

10 µm(mikrometre)’den büyük partikülleri tutan Hijyenik kaplama uygulanmış ön filtreye sahiptir.
Kaset tipidir. Kolayca takılıp çıkartılabilir. Ayrıca yıkanabilir özellikte olup, uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir.

hepa-filtre
HEPA Filtre:

Ameliyathane gibi çok hassas yerlerde kullanılan, zararlı organizmaları % 99,95 oranında temizleyen filtredir. Kirliliğini otomatik olarak ölçen sistemle donatılan NEFFES ünitesi, filtrenizi ne zaman değiştirmeniz gerektiğini size, ışıklı bir alarm göstergesiyle söyleyecektir. NEFFES’te kullanılan bu filtre standart ebatlarda olduğundan, ihtiyaç halinde dışarıdan da uygun maliyetlerle yenisi satın alınarak değişimi kolaylıkla sağlanabilir. NEFFES’in sahip olduğu HEPA filtre, son derece etkili olan H 13 sınıfında yer almaktadır.

Karbon-filtre
Karbon Filtre:

Sigara dumanı, yemek kokusu gibi kötü kokuları ve havadaki zararlı kimyasal gazları yok eder.

UV-C Ultraviyole Sterilizasyon Sistemi:

UV-C Germicidal Lambalar, Ultraviyole ışığın, virüs gibi zararlı mikroorganizmaları yok etmede en etkili çeşidi olan 250-264 nanometre ışık dalga boyunu yayarak dezenfeksiyon uygulamalarında kullanılırlar. NEFFES içerisinde kullanılan bu sistem, kararlı ışınımıyla Ozon (O3) üretmeyen, en sağlıklı ve güvenilir havayı sunar. UV-C Germicidal lambanın 9.000 saat kullanım ömrü vardır. Ünite üzerinde UV-C lambanızın değişim zamanının geldiğini gösteren ışıklı bir alarm sistemi mevcuttur. NEFFES hava temizleme cihazı içerisinde UV-C lambanın bulunduğu bölmede kullanılan yüksek yansıtma özelliğine sahip alüminyum yansıtıcı levhalar ile UV-C lambanın etkinliği % 64 artırılmıştır.

Hem Amerikan Ashrae hem de Avrupa Rehva dernekleri UV-C ışığının Covid-19 ile savaşta önemli bir etken olarak belirtmiş ve gereken yerlerde kullanılmasını önermiştir.

MMO (Makine Mühendisleri Odası) başkanlığında tüm klima derneklerinin ortak kurduğu İklimlendirme Teknik Kurulu da, Covid-19’a karşı Hepa filtre ve UV-C ışık barındıran oda tipi filtrelerin, ek önlem olarak kullanımını önermektedir.

UV-C, Virüslerin DNA yapısını bozarak etkisiz hale getirir.